. . .

הכל החל ביום שני בשעת צהריים, כאשר כח משטרה שנכנס לבית ספר ברחוב רבי מאיר בעל הנס ברמת בית שמש ב' נתקל בהתנגדות עזה מצד תושבים קיצונים ולא רק קיצונים. התושבים החלו בקריאות לשוטרים אך כאן אחד מהתושבים החל מתעמת פיזית עם שוטר

השוטר מצידו לא נשאר חייב ושלף את אקדח הטייזר על מנת לנטרל את התושב ולעצורו. השוטר ירה וירה... אך משהו השתבש ומכות החשמל לא הצליחו להשפיע על התושב

התושב שקם וניסה להימלט קיבל מהשוטר התזה חזקה של גז פלפל לפניו ועדיין ברח מהשוטר. השוטר שרץ אחריו החל לריב עימו מכות תוך כדי שהטייזר נופל מהשוטר אל הכביש. השוטר שניסה להשיג את התוקף לא הבחין בכך ורדף אחרי התושב.

התושב הצליח להימלט הרחק מהשוטר שדלק אחריו ולא שם לב אקדח הטייזר נלקח והוברח בידי תושבים אל מקום מסתור.

כח סיוע משטרתי ראשון הגיע רק לאחר דקות ארוכות, כח שכלל שוטרים בודדים מקציני התחנה שהסתובבו סביב עצמם בין מאות תושבים וילדים שהפרו את הסדר, הם חשבו אולי כי הטייזר ימתין להם בקרבת מקום או מאחרי שיח קוצים ללא הצלחה. במקום התפתחה הפרת סדר גדולה כאשר תוך כדי החיפושים הושלכו אבנים וחפצים לעבר השוטרים כשאחד מהם נפגע מאבן בראשו ודם החל נוטף על בגדיו.

לאחר שהבינו כי הישארותם בפנים לא תוביל אל הטייזר אלא תגדיל את המהומה, החלו הכוחות מתקפלים תוך שההמון מלווה אותם בשירה ובהשלכת אבנים.. השוטרים מצידם לא נשארו חייבים ובדרך עצרו שלושה.

מול פניהם של השוטרים שעצרו בכיכר ריב"ל הסמוכה הובערו פחים והתנועה נחסמה, אך לאחר מה שנראה כמכה למשטרה, את הכבוד האבוד הם ניסו להשיב. 

כוחות משטרה רבים הוזעקו והועמדו בכוננות בכניסה לרמת בית שמש ב', כוחות שכללו עשרות שוטרי יס"מ, מכת"זיות, בלשים, קצינים ושוטרי תחנת בית שמש. בראשם עמדו מפקד מרחב ירושלים ומפקד תחנת בית שמש. אווירה של 'נקמה' בסגנון בני ברק הורגשה באוויר,

אך רגע לפני מה שנראה היה כהכרזת מלחמה על השכונה, הכוחות התקפלו כלעומת שבאו.

הודעה רישמית לא יצאה מאף צד. הכל התנהל בשקט מופתי מתחת לפני השטח. ל'בית שמש חדשות' נודע כי (ככה"נ) הסכם שקט בין המשטרה לקיצונים גרם להשבת החפצים שנגנבו לשוטרים בשבוע האחרון בתמורה לשקט... חפצים שכללו מכשירי קשר, אקדח הטייזר ואולי עוד.

כמה זמן יחזיק השקט? זה נראה היום ובימים הקרובים. שמירת ההנחיות? גם על כך לא שמעו בשכונה.

אתמול בחרו הכוחות לפשוט על שכונת חפציבה. 

מאות תושבים ליוו את השוטרים מרגע כניסתם לשכונה ועד לצאתם, כניסה שלוותה בביקור במתחם ה'שטיבלאך' בשכונה ובמספר בתי ספר ותלמודי תורה.

השוטרים נתקלו גם שם בתושבים שצעקו לעברם קריאות קשות מאוד וכן בחפצים, אבנים וביצים שהושלכו עליהם, הם עזבו את השכונה עם לפחות שלושה עצורים ומספר דוחות.

האם זה מה שיסייע לשמירת ההנחיות בשכונה? ודאי שלא. 


מעט תיעוד מהיומיים האחרונים לפניכם:


הטייזר על הכביש רגע לפני שנלקח:

המהומות ברמת בית שמש ב':

חלק מהכוחות הרבים בכניסה לרמת בית שמש ב':


השוטרים בבית הספר ריק - 'גור באידיש' בשכונת חפציבה: 

ביצה פוגעת בראשו של שוטר במתחם בתי הכנסת בשכונת חפציבה:

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.