. . .

אם היה למישהו ספק, הרי שאתמול בערב זה היה ברור: הקואליציה בעירייה התפוררה.ב אם היה למישהו ספק, הרי שאתמול בערב זה היה ברור: הקואליציה בעירייה התפוררה. הפרטים בפנים:

קרא עוד  

ישיבות חשובות ממתינות לחברי מועצת העיר השבוע, הנהלה, ארנונה, מליאה ותכנון ובניה. אך האם בית הכנסת אחד ב'בר אילן' יפוצץ את כל ההבנות? באיזה צד תמצא את עצמה ראש העיר? ואיך יתמודדו עם זה בועדה העליונה? הפרטים בפנים:

קרא עוד  

מי עלה על הרעיון? במקום הנהלה סוערת ביום אחד ומליאה סוערת ביום אחר, הסערות מתאחדות. חברי המועצה קיבלו הודעה על ישיבות הנהלה ומליאה זה אחר זה, בעוד שבועיים. בישיבות אלו אמורים החברים לדון בצו הארנונה החדש העומד להתייקר משמעותית, באישורי תקציבים שחלקם שנויים במחלוקת. יהיה מעניין. עוד פרטים ב'כתבה המלאה':

קרא עוד  

עיתון 'המודיע' בכתבה מיוחדת על הסכם הרוטציה שאושר ביום ראשון במועצת העיר. בסיקור יוצא דופן על הרב ישעיהו ארנרייך המשנה לראש העיר, אשר ממונה על תפקידים בכירים בעיר, ביניהם חינוך, מי שמש, בעל סמכויות הבניה של מבני החינוך בעיר ועוד. צילום הכתבה באיכות לקריאה בפנים:

קרא עוד  

דבר כזה לא קרה בימי כהונתה של ראש העיר עליזה בלוך. תב"רים בסכום כולל של למעלה מ-11 מליון ש"ח עלו לאישור חברי המועצה, אך רוב החברים התנגדו וההצעה נפלה, הדבר קורה במשמרת הראשונה של ראש המטה החדש, עוד פרטים בפנים:

קרא עוד  

בליץ' של פגישות: בלשכת ראש העיר חשבו כנראה שהתקציב העירוני יעבור בקלות, כמעט באופן אוטומטי וללא רעשים מיותרים, אך כשהטעות הגדולה התבררה היה די מאוחר. משרד הפנים התערב בהעברת התקציב וראש העיר הבינה שהמצב הקיים לא ימשך. המתח בשיא לקראת העברת התקציב מחר. כתבי 'בית שמש חדשות' עוקבים אחר ההתרחשויות. עוד פרטים בפנים:

קרא עוד  

כפי שפרסמנו, בכוונת ראש העיר להעלות מחר את הסכם הרוטציה באגודת ישראל לאישור מליאת מועצת העיר, כך על פי ההסכם הקואליציוני שנחתם בתחילת כהונת הקואליציה העירונית. ל'בית שמש חדשות' הגיע מסמך (10/01) בו מובאת חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה לעיריית בית שמש ולנוגעים בדבר, בה הוא מבהיר כי בתפקיד יו"ר ועדת תכנון ובניה לא יכול לכהן מי שאינו סגן ראש העיר. האם הרוטציה תעלה במליאה? ועוד, ב'כתבה המלאה':

קרא עוד  

בסוף השבוע התיישבה סיעת אגודת ישראל (באופן נדיר) לישיבת סיעה, בה הוחלט כי הסכם הרוטציה עליו סוכם בתחילת דרכם בקואליציה, יוצא לדרך. ומה לגבי התקציב העירוני? יצביעו בעד או נגד? הפרטים בפנים:

קרא עוד  

'ונהפוך הוא' מליאת מועצת העיר עברה במהירות ובשקט יחסי, זה לאחר חודשים בהם המליאה היתה סוערת במיוחד. האם אכן הכל שקט? או שזהו שקט שלפני סערה...? וגם: צפו בשטרית ואסצ'אלו מולא בריקוד משותף עם גולדברג, ארנרייך וסילברסטין, מליאה של חודש אדר ב'כתבה המלאה':

קרא עוד  

האם מנהל המחוז במשרד הפנים יתערב? שבוע ימים עבר מאז פרסמנו את דרישתם של חברי המועצה ממפלגות הבית היהודי והליכוד מראש העיר עליזה בלוך לכנס את מליאת העירייה, עד עתה לא קיבלו חברי המועצה זימון רשמי לישיבת מליאה 'כנדרש בחוק'. על פי החוק מחוייבת ראש העיר לכנס את המליאה תוך שבעה ימים. מתי עליה להודיע על כינוס המליאה? ומה קורה אם ראש העיר לא מזמנת מליאה? זה ועוד ב'כתבה המלאה':

קרא עוד  

מסתבר שמה שאתם שמעתם, ראש העיר לא שמעה: בהודעת סיכום שבועית ששיגרה ראש העיר עליזה בלוך לחברי המועצה, מסכמת ראש העיר את עשייתה והצלחות העירייה בשבוע האחרון. גם ישיבת המליאה הסוערת מופיעה שם, אבל ללא אף איזכור על מה שבאמת היה שם, מלבד האישור שעבר פה אחד - התב"רים לבניית כיתות. אף מילה על קואליציה עם אופוזיציה לוחמת פנימית. ראש העיר מחדדת את הצורך לשמור על ההנחיות למען הבריאות של כולנו. ההודעה שהפיצה בקבוצת הנהלת העיר בפנים, כנסו לקריאה. בתמונה: יו"ר סניף הליכוד בית שמש שלום אדרי מפנה אצבע מאשימה לראש העיר

קרא עוד  

אולם הספורט של בית הספר ברנקו וייס היה (כמעט) מלא את כל חברי המועצה, 20 חברי מועצה הגיעו למליאה הנוכחית, למעט נעדר אחד בחו"ל, דבר שלא קרה כבר חצי שנה ויותר, כולם ציפו בדריכות להבין מה יקרה וידו של מי תהיה על העליונה במליאה מורכבת שכזו. במשך כמעט שעה התקוטטו סיעות הליכוד והבית היהודי עם ראש העיר, שלום אדרי לראש העיר: אנחנו פועלים לא לפי מה שאת רוצה אלא לפי מה שהחוק קובע. דיווח מפורט ותמונות מישיבת מועצת העיר ב'כתבה המלאה':

קרא עוד